logo

22.4.2018 FK ČÁSLAV „B“ - FK LOUČEŇ 1893 3 : 1 (0 : 1)

Vloženo: 26.04.2018

Středočeská I.B. třída, skupina C, soutěžní ročník 2017/18, 18.kolo. Po velice vydařeném televizním utkání jsme odjeli k dalšímu mistrovskému utkání na půdu třetího družstva v průběžné tabulky naší skupiny, rozhodně tedy ne jako favorité, avšak s nadějí na případný bodový zisk, vycházející z výkonu proti Pátku. A poločas jsme tuto naději živili odpovědnou a obětavou hrou. Soupeř byl sice více ze hry, nedokázal však kombinačně proniknout k naší brance a hrozil jen střelami z větší vzdálenosti, které brankář s jistotou likvidoval. Odpovídali jsme sice jen občasným útokem, zato více nebezpečným a z jednou z nich jsme Holánkovým pohledným gólem šli dokonce do vedení. A byly ještě dvě příležitosti vedení pojistit, chyběla snad jen trocha štěstí. Že na jaře máme velké problémy se zachycením úvodním minut hry, se potvrdilo i v tomto utkání. Záhy po zahájení druhé půle jsme obdrželi z rychlého protiútoku vyrovnávací gól a za další čtyři minuty z obdobných akcí už to bylo o dva góly v náš neprospěch. A bylo po zápase, alespoň z naší strany. Hráčům nelze odepřít až do konce snahu o korigování nepříznivého stavu, bohužel však vyšla zcela naprázdno vinou množství individuálních chyb a především nepřesných přihrávek. A toho domácí rychlonozí mladíci využívali k rychlým kontrům a nebýt jejich vychýlené mušky v zakončení a především několika výborným zákrokům Bednáře, hrozil konečný výsledek debaklem. V druhém poločase jsme prostě propadli jak v taktice, tak v herním podání. A snad ještě horší pro následující zápasy než konečný výsledek je narůstající počet zraněných hráčů. Do Čáslavi s námi necestoval Mareš, Poulíček a Farkaš, během zápasu pro zranění nuceně střídali Holub a Špalda, se sebezapřením dohrál Štěpánek. Zbývá jen doufat, že alespoň některý z nich bude pro další nelehké utkání na půdě Milovic trenérovi k dispozici. A že všichni ti, co v následujícím utkání nastoupí, podají alespoň takový odpovědný a obětavý výkon, jako tomu bylo v čáslavské první půli. Jiná cesta k záchraně v soutěži totiž nevede. Vyjádření k utkání Trenér Ottomanský : „I v prvním poločase byl soupeř lepší, ale jeho tlak byl bezzubý. My jsme také něco měli a Holánek dal pěkný gól. Ve druhé půli podnikli domácí tři útoky a bylo po zápase. Pak nás podržel Bednář, který chytit tak pět gólů, nám došel dech.“ Nymburský deník : „Čtyři minuty sebraly naději, v poločase sice vedli, pak ale přišla smršť tří gólů v rychlém sledu a bylo hotovo. Fotbalisté Loučeně prohráli v dalším kole I.B třídy na půdě čáslavské rezervy.“ FK Loučeň : Bednář – Špalda (69. Bartoň), Holler, Krupička, J. Bašus – Prisčák, Vlasák, Gregar, Holub (55. Peterka) – Holánek, Štěpánek (78. Melčák). Branky: 53. a 55. Ronovský, 57. Trekoval – 30. Holánek. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 4:1. Diváci: 80.

Autor: František Gregar